MutfakYemek Odası

Ahşap-Kütük ve Epoksi Masa Modelleri 2022

Son zamanlarda ev dekorasyonunda trendin doğallığa ve doğaya kaymasıyla beraber ahşap ürünlere olan talep artmış durumda. Mutfaklarımızda, yemek odaları ve salonlarda tercih edilen ahşap kütük masalar bunların en estetik ve şık örnekleri. Yemek masası olarak kullanabileceğiniz kütük masalar ile evinizde her ağaç kütüğünün deseninin farklı olmasından dolayı eşsiz dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Kütük Masa Modelleri

Bu tarz ahşap masalarda kullanılan kütükler el işçiliğiyle işlenip farklı tekniklerle tasarlanır. Tasarım aşamasında kullanılan yakma tekniği ile kütüklere oldukça farklı desenler veya kullanılan epoksi malzemeleriyle değişik renk ve tasarımlar oluşturulabilir. Her ağacın gövdesindeki çizgilerin farklı olması üretilen her masayı eşsiz hale getiriyor. Evlerinizde eşsiz kütük masalar ile tasarımınızı oldukça özelleştirebilirsiniz. Yemek odanıza veya mutfağınıza koyacağınız kütük masa ile doğanın esintilerini evinizde hissederken ahşabın huzurunu da yaşayabileceksiniz. “Mutfak Masası Modelleri 2022” yazımıza da göz atabilirsiniz.

Epoksi Masa Modelleri

Son zamanlarda ahşap masaların moda olmasına oldukça yardımcı olan epoksi masalar özel ağaçlardan alınan kütüklerin farklı tekniklerle oyulup şekillendirildikten sonra oldukça mukavemetli ve yapıştırma gücü fazla olan epoksi malzemesiyle doldurulmasıyla üretilir. Uzun kullanımı ve estetik tasarımlarından dolayı son zamanlarda oldukça kullanılmaktadır. “İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir? İpuçlarıyla Uygulaması” hakkında bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Epoksi ve Kütük Masalar

Birçok dekorasyon tarzıyla uyumlu olan ahşap ve epoksi masalar en çok avangart ve otantik tasarımlarda kullanılır. Sandalye seçimi olarak yine ahşap sandalyeler veya kendinden oturma yeri olan masaları seçebilirsiniz. Ayrıca sandalyelerde deri kaplama kullanarak da farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. “Rustik Perde Model ve Renkleri 2022” yazımıza bakarak rustik perdeler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ahşap- Kütük Masa ve Epoksi Masa Fiyatları

Oldukça uzun uğraşlar ve kaliteli işçilik sonunda üretilen bu masa modelleri biraz pahalı olabiliyor. Ama kesinlikle evinizde oluşturacağınız havayı göz önüne alırsanız verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Ortalama 1000 TL’ den başlayan masalar 10 hatta 20 bin TL’ lara kadar çıkabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu