Banyo

Banyo Modelleri, Banyo Dolabı, Banyo Fayans Örnekleri ve Banyoyu Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimizin ıslak hacimlerinden birisi olan banyolar dekore edilirken kullanılacak malzemelere çok fazla dikkat etmek gerekir. Banyolarda kullanılacak mutfak dolapları nemli ortamda bulunacağı için daha kaliteli, fayanslar daha özenli eğer varsa asma tavan malzemeleri neme daha dayanıklı seçilmelidir. Banyolarda kullanılacak malzemeler özenle seçilirken bunların estetik olmasına da dikkat edilmelidir. Banyoları dekore etmek diğer alanlardan daha zordur çünkü alanı kısıtlı ve temel ihtiyaçları kısıtlaması gerekmektedir. Onun için banyoları tasarlarken estetik dokunuşları banyo dolapları, fayanslar, aynalar, ışıklandırma ve duşakabinlerle sağlayabiliriz.

Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo dolaplarını seçerken daha önceden de dediğimiz gibi nemli ortama uygun malzeme seçmenizi öneririz. Alacağınız veya yaptıracağınız banyo dolabının suntadan değil MDF’ den olmasını tercih etmeniz banyo dolabınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Ayrıca dolabınızı daha şık gösterecek olan kulplarınızı metal değil porselen seçerseniz kulplarınız paslanmaz veya kararmaz. Banyo dolabı modelinde kullanacağınız ayak seçimi de çok önemlidir. Metal seçtiğiniz ayaklar buhardan dolayı kararma yapabilir onun yerine kaliteli dekoratif plastik ayak kullanabilirsiniz ya da asma şekilde monte edebilirsiniz.

Banyolarda Fayans Seçimi

Banyolarınızda kullanacağınız fayans seçimi tamamen kişisel zevklerinize kalmış olsa da birkaç bilgi vermek isteriz. Kaliteli fayans seçmek ilk etapta pahalı gibi dursa da kalitesiz fayansların çok çabuk kırılacağını düşünürsek hem görüntü anlamında hem de fiyat anlamında daha uyguna gelmektedir. Fayans boyutlarını seçerken 60×120 fayanslar banyonuzun daha geniş olduğu algısını uyandıracaktır. Fakat banyonuz oldukça küçük ise fayans boyutlarınızı ona göre seçmeniz daha mantıklı olur.

Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Duşakabin Ölçüleri

Banyolarınıza seçtiğin duşakabinler banyonuzun havasını değiştirebilir. Oval olması veya dikdörtgen duşakabin kullanmanız aklınızdaki banyo tasarımına yardımcı olabilir. Duşakabinlerle alakalı detaylı yazımızı okumak isterseniz buraya tıklayın.

Banyo Aynası

Banyo aynaları da ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur. Banyo dolaplarında bulunan aynalar haricinde dekoratif aynalar kullanarak banyonuzu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Karşılıklı koyulan büyük aynalar küçük alanlarda olduğundan daha genişmiş algısı oluşturabilir.

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız.

Banyo Modelleri

Küçük ve Dar Banyo Tasarımları

Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Fayansı Modelleri

Banyo Işıklandırma Örnekleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu