Çalışma Odası

Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

Çalışma masası nasıl olmalı? Çalışma masası oda içerisinde dekore edilmesi gereken en iyi alanlardan biridir. Zannettiğinizin dışında çalışma masası odayı ciddi anlamda etkiler. Eğer çalışma masanızı güzel bir şekilde dekore ederseniz, odanız da güzel gözükecektir. Bu nedenle çalışma masası tasarımı ile ilgili biraz destek almaya ihtiyacınız var. Bu yazıda sizlere çalışma masası tasarımı ile ilgili gereken bilgileri vermeye çalışacağım.

İyi Bir Çalışma Masası

  1. Ölçüsü İyi Ayarlanmıştır
  2. Masa koltuğu ile belli ölçülere sahiptir.
  3. Aydınlatması Vardır
  4. Rengi odayla uyumludur
  5. Odaya uygun büyüklüktedir.

Çalışma Masası Nasıl Olmalı? Ölçüsü İyi Ayarlanmalıdır

İyi bir çalışma masası kesinlikle ölçü almadan olmaz. Çalışma masasının ölçüsünü alabilmek için, mezure kullanabilirsiniz. Mezure sayesinde çalışma masasının yüksekliği veya genişliği hakkında kesin bilgilere sahip olursunuz. Bunun dışında, boyunuza uygun bir ölçü de gerekir, örneğin boyunuz çok uzunsa, çalışma masasının yüksekliği 1,2-1,2 metreye kadar çıkabilir. Temel olarak çalşışma masasının yüksekliği göbeğinize kadar olmalıdır.

Masa Koltuğu ile Belli Ölçülere Sahiptir.

Burası gerçekten önemli bir konu, eğer çalışma masanız, çalışma koltuğu ile dengesiz ölçülere sahip olursa, bu hem çalışma masanızı kötü gösterecek, hem de siz, yeterince rahat edemeyeceksiniz, bu nedenle ölçüleri iyi almakta gerçeklten yarar var.

Aydınlatması Vardır

Çalışma masalarında aydınlatmalar son derece önemli hususlardan biridir. Aydınlatmalar sayesinde gece herhangi bir ışığı açmaya gerek kalmadan ders çalışabilir veya iş yapabiliriz, fakat bunun için de çalışma masasına iyi bir aydınlatma seçmek gerekiyor. Eğer çalışma masamızın rengi siyahsa, kullanacağımız aydınlatma rengi beyaz olmalıdır, daha açık bir renge sahipse, sarı ışıklı bir aydınlatma seçeneği de kullanabilirsiniz.

Rengi Odayla Uyumludur

Çalışma odası seçerken buna da dikkat etmek gerekiyor. Odanızın duvar rengi, çalışma masanızın hangi renk olacağına karar vereceği için, öncelikle odanızın hangi renkte boyandığını bir kağıda yazın ve ardından en yakın mağazaya giderek bu renge uyumlu bir masa isteyin. Emin olun görevliler size yardımcı olacak ve istediğiniz çalışma masasını elde etmeniz konusunda destek sağlayacaklardır.

Mutlaka İlginizi Çeker: Mobilya Firmaları ve İletişim Numaraları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu