Çocuk Odası

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuklarımızın odasını her anne ve baba çok güzel ve çok canlı olmasını ister. Çocuklarımızın odalarında kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmeleri için canlı renkleri tercih etmeliyiz. Fakat canlı renkler tercih ederken kırmızı gibi canlı ama çocukların ruh halini olumsuz yönde etkileyecek renkler yerine mesela sarı, pembe, açık mavi gibi renklerle daha canlı yapabiliriz. Çocuk odası dekorasyon fikirleri için renkler önemlidir. Çocukları sakinleştirecek renklerdeki mobilyaları kullanmalıyız.

çocuk odası dekorasyon fikirleri

Mesela beyaz, yeşil, sarı, turuncu, açık mavinin hakim olduğu renklerdeki mobilyalar olabilir. Buna uygun olarak canlı renklerde nevresimlerle tamamlayabiliriz mobilyalarını. Renkli ve rahat olan minderler şık bir görünüm sağlar. Resim yapmaları için renkli masa ve sandalyeler… Perdelerinde de mobilyalara uygun renkler kullanabiliriz. Çocukların vazgeçilmezi oyuncak sepetlerini kullanışlı ve renkli desenli tarzda seçebiliriz. Çok fazla renkleri birbirine karıştırmadan çocuklarınızın da ilgisini çekecek küçük detaylarla çok şık bir oda yaratılabilir.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri: Halısı Seçimi

çocuk odası halı modelleri

Çocuk halısı seçerken bilhassa günümüzün trendleri çizgi film kahramanları ve çeşitli karakterler çocuklara daha çekici gelebilir. Bunun için eğlenceli ve cıvıl cıvıl renk tonlarıyla bir halı seçmek daha uygun olacaktır.

Enerjik ve sevimli bu halılara çocuğunuzun hayat alanında yer verirken bir yandan da son moda trendleri de izlemiş olacaksınız. Çocuğunuzun beğenisine, cinsiyetine ve sizin zevkinize göre bir halı modeli kesinlikle bulunacaktır.

Renkli halı tasarımlarının içinde rakamlar, harfler gibi çocuğunuzun her vakit tanıdık olacağı özelliklerde var. Halıların diğer bir özelliği de çocuğa oyun oynayabileceği bir mekan sunması.

Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri

çocuk odası dekorasyon fikirleri 2021

Bebeklerimiz ve çocuklarımız için anne ve baba olarak her şeyin en iyisini isteriz. Her şeyden fazlaca almak isteriz. Mümkün olsa dünyaları ayaklarının altlarına sereriz. Bu nedenle her anne ve baba çocuklarına ve bebeklerine bir oda hazırlamak ister ve bu odaya bir sürü şey sığdırmak ister. Bebek ve çocuk odası dekorasyon fikirleri olması gereken şey düzenli ve kullanışlı bir oda hazırlamaktır onlara. Bebekler de büyüyüp oyun çağına gelecekleri için oyun oynayacakları her şeyin yerinin belli olduğu düzenli bir oda hazırlamak ilerisi için de mantıklı olacaktır. Birbiriyle uyumlu renkleri kullanarak genelde açık renkleri çok sevimli ve modern bir oda yapabiliriz.

Renkli ve resimli duvar kâğıtları abartılı olmayan küçük çocuk ve bebek odası süsleri odayı canlı kılacaktır. Rengarenk, kullanışlı ama fazla yer kaplamayan mobilyalar kullanılarak oyun alanı oluşturulmalıdır. Renkli bebek ve çocuk odası yastıkları, masa ve sandalyeler tercihen portatif olsa daha iyi olur. Çünkü gerektiğinde açılırsa daha az yer kaplar. Küçük çocuk odası çerçeveleri kullanılarak renkli, şirin ve modern bir oda hazırlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu