Çocuk Odası

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çocuk odası dekorasyonu ebeveynler için oldukça önemli ve heyecanlı işlerdir. Aile olduğunuzu daha çok hissettiren çocuklarınız için onların en çok seveceği odayı sağlamak anne ve babanın en büyük istediğidir. Çocuk odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken püf noktalar ve temel olarak bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık.

Çocuk Odaları İçin Renkli Dokunuşlar

çocuk odası dekorasyonu

Puantiyeler geçtiğimiz yıllarda ara ara trend haline gelmişti. Puantiyeler, doğru kullanıldığı zaman güzel bir dekorasyon trendi olabiliyor. Evinizin çeşitli yerlerinde puantiyelere yer vererek harika görüntüler yakalayabilirsiniz. Mesela çocuk odalarında puantiyeler kullanmak bu yıl trend. Duvarlarda yer alan renkli puantiyeler ve puantiyeli yastık oldukça uyumlu bir görüntü oluşturacaktır.

Çocuk Odalarına Özel Askı Modelleri

çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Hayatımızda en değer verdiğimiz kişiler hiç şüphesiz çocuklarımızdır. Onlar içinde en önemli şey kendi odalarıdır. Çünkü tüm vakitlerini kendi odalarında geçirirler ve eğlenerek birşeyler yaşamak onlarında hakkı olduğunu düşünüyoruz. Resimde gördüğünüz gibi değişik ve güzel askılar üreterek onları keyiflendirebiliriz ve eşyalarını askıya asmaktan keyif alacaklardır.

Çocuk Odası Duvar Stickerları

Çocuklarınızın istekleri arzuları her anne baba için çok önemlidir. Peki, sıradanın dışında çocuklarınızın seveceği duvar kâğıtlarını çocuğunuzun odasında kullanmak istemez misiniz?

Hayal dünyaları çok geniş olan çocukların istekleri de biz yetişkinlere göre çok farklı oluyor. Biz sade bir duvar görmek isterken onlar sevdiği çizgi film karakterlerini duvarlarında görüp onlarla uyuyup uyanmak isteyebilirler. İşte bu noktada yardımınıza birbirinden farklı ve renkli duvar kâğıtları koşuyor.

Çocuk ve bebek odaları için özel tasarlanan duvar kâğıtları çocuklarınızın odalarında daha keyifli vakitler geçirmesine olanak sağlıyor. Çocukların hayal dünyasının daha da gelişmesine yardımcı oluyor.

İki Kişilik Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuklarınız için yeterli genişlikte bir çocuk odanız yoksa gerekli bütün mobilyaları kullanmak da sizler için biraz zor olabilir. Son yıllarda mobilya üreticileri tasarımları ile bu soruna da bir çözüm buldular. İki kişilik çocuk odalarında bildiğiniz gibi yatak konusunda 2 seçeneğiniz mevcuttur, ya iki ayrı karyola ya da ranza. Karyolalı çocuk odaları için biraz daha fazla alan gerekiyor. Ranzalı odalarda ise bu durum biraz daha esnek. Çok fazla Yeni çocuk odası modellerinde odaların genişliği de göz önünde bulundurularak ranza ve karyolalara birçok seçenekler getirilmiş.
Çocuklarınızın odasına karyola düşünüyorsanız karyolalarda simetri olmasına gerek yoktur. Böylece odanızı farklı mobilyalar için de uygun hale getirebilirsiniz. Küçük çocuk odaları için ranza en iyi alternatiftir. İki ya da daha fazla çocuğa sahip aileler, genellikle iki kişilik çocuk odaları modelleri arasından tercih yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu