Kendin YapSalon

Ekonomik ve Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri 2021

Evinize yeni bir görünüm kazandırmak için 10 pratik ve ekonomik fikir…Ev dekorasyonu oldukça yorucu, pahalı ve zaman alıcıdır. Ama bu yazımızda sizlere ucuz ve pratik ev dekorasyon fikirlerini anlatacağız. Evinizde yapacağınız ufak dokunuşlar sizlere büyük değişiklikler getirebilir. Üstelik bu dekorasyon fikirlerini sadece bir Pazar günü bile yapabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz dekorasyon fikirleri sizleri 2021 yılında daha iyi hissettirecektir. 2021 yılı ekonomik ve pratik dekorasyon fikirlerini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Değişime Kulplardan Başlayabilirsiniz

Ekonomik dekorasyon fikirleri

Mutfak dolaplarınızın kulplarını değiştirmek oldukça basit ve etkili bir dekorasyon yöntemidir. Normalde çok küçük olan dolap kulpları değiştiği zaman mutfağınızın havasını değiştirebilir. Metal kulplar kullandığınız dolabınızı porselen kulplarla değiştirdiğinizde tamamen farklı bir mutfakla karşılaşacaksınız. Kulp değişimi oldukça ucuz bir dekorasyon fikridir. Kulp değişimi sadece mutfağınızda değil evinizin bütün odalarında yapabilirsiniz. Mesela yatak odanızdaki gardırobun veya makyaj masanızın kulplarını değiştirebilirsiniz.

Evinizin Işık Kaynağı: Avizeler

pratik dekorasyon fikirleri

Diğer bir dekorasyon fikri de avizelerdir. Birçok evde avizeler eve ilk girildiğinde alınır ve sonsuza kadar orda asılı kalırlar. Fakat evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız avizeleri değiştirmek oldukça basit ve mantıklıdır. Çünkü her gün gördüğünüz tavanda asılı olan avizeler sadece ışık kaynağı değil aslında odanızın havasını değiştiren dekoratif ürünlerdir. Bir anda evinizin bütün avizelerini değiştirmek size pahalı geliyor olabilir ama 20-39 liraya oldukça şık avizeler mevcut ve her ay bir avizenizi değiştirmek de ayrı bir çözüm olabilir. Üstelik avize değiştirmek sadece 15 dakikanızı alacaktır.

Duvarlarınızın Rengini Değiştirin

Boya badana işleri genelde ya yeni bir eve taşınıldığında ya da evden çıkarken yapılan bir işlemdir. Bu alışkanlığınızdan kurtulun. Evinizde basit değişiklikler yapmak istiyorsanız odalarınızın rengini değiştirerek o sıkıcılıktan kurtulabilirsiniz. Hatta odanızın sadece bir duvarını boyayarak farklı ve şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Sürekli gördüğünüz beyaz, krem, şampanya renklerinin dışına çıkın. Boya firmaları sizlere yüzlerce renk sunmaktadır.

Ekonomik Dekorasyon Fikri: Mobilya Boyamak

Hızlı dekorasyon fikirleri

Ahşap mobilyalarınızdan birinin tonundan sıkıldınız mı? Yeni bir görünüm kazandırmak için sadece bir hafta sonunuzu verin. Mobilyalarınızı odanın renkleriyle birleştirebilir veya yeni bir görünüm verebilirsiniz. Sadece zımparalamanız ve yeni bir kat boya vermeniz gerekir. Yeni bir mobilya almak oldukça pahalı olmasına rağmen sadece renklerinden sıkıldığınız sandalyelerinizi, masanızı hatta mutfak dolabınızı boyayarak yeni bir mobilya almış gibi hissedebilirsiniz.

Islak Hacimlerde Yenilik: Yapışkanlı Fayanslar

Sadece küçük kaplamaların evinizi nasıl değiştirebileceği merak ediyorsanız fayans kaplamalarını kullanabilirsiniz. Uygulaması gayet basit olan bu kaplamalar aslında ilkokuldaki defter, kitap kaplamayla aynı mantığa sahip. Görüntüsünden sıkıldığınız fayansların üzerine yapışkanlı fayans kaplamalarını yapıştırın ve tamamen yeni görünümlü fayanslarınıza merhaba deyin.

Doğal Dekorasyon Fikirleri: Bitki Köşesi Oluşturun

bitkiler ve ev dekorasyonu

Modern yaşamın bizlere getirdiği birçok kolaylık olmasına rağmen bizden aldığı en büyük şey doğa. Evlerinizde daha çok yeşilliğe yer vererek hem psikolojik olarak daha iyi hissedebilirsiniz hem de yeni dekorasyon fikirleri uygulayabilirsiniz. Salonunuzun köşesinde birkaç tane büyük bitki koyarak salonunuzu yeşil bir alana çevirebilirsiniz. Ama unutmayın ki bitkilerin bakımlarını düzenli olarak yapmazsanız bitkiler solacak ve istediğiniz dekoratif görüntünün yerine daha kötü bir görüntü oluşacaktır.

Armatürün Etkileri: Musluklar Sadece Suyu Açmak İçin Değildir

armatür dekorasyon fikirleri

İnce bir mat altın, vintage, estetik, yalın çizgiler… Sadece banyonuzda bulunan paslanmaz çelik muslukları değiştirerek banyolarınızı çok daha ilginç bir tasarım elde edebilirsiniz. Aynı şeyi mutfağınızda uygulamanız da mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu