Salon

En Kullanışlı Salon Aydınlatma Önerileri 2022

Salon aydınlatması nasıl olmalıdır? Salon aydınlatmasında kullanılabilecek yöntemler? En fazla kullandığımız alanlardan biri olan ve bu yüzden dekoru, döşemesi ve aydınlatılmasına ekstra önem isteyen salonlarımız için çeşitli aydınlatma tercihleri kullanılabilir. Salon aydınlatma önerileri olarak birçok öneri sunulabilir.

Salon insanların evlerinde en çok değer verdiği bölümlerden bir tanesidir. Yemekler salonda yenir, televizyon salonda izlenir, misafirler salonda ağırlanır… Yani evdeki zamanın birçoğu salonda geçer. Bu yüzden salonun dekorasyonuna ve kullanışlı olmasına büyük önem verilmelidir. Salon evimizdeki birçok odadan daha değerli olduğu için salon aydınlatması da özen göstermemiz gereken bir konudur.

salon aydınlatma önerileri

Salon Aydınlatmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avizeler aydınlatmada salonumuzun en büyük ihtiyaçlarından biridir. Son zamanlarda çok değişik tarzda salon aydınlatma seçenekleri ortaya çıkmıştır. Fakat eski görünümlü avizeli salon aydınlatmaların yerini henüz alabilmiş bir seçenek ortaya çıkmamıştır. Salon aydınlatma seçenekleri hem evimizin dekoru hem de kullanılabilirliği için çok önemlidir.

Günün en çok zaman geçirdiğimiz odasında birçok farklı şekilde aydınlatma seçeneği olması gereklidir. Örnek verecek olursak gece televizyon izlerken loş bir aydınlatma, kalabalık bir yemek masasında canlı ve insanın içini rahatlatan bir aydınlatma vb. Birçok seçenek üretmek mümkündür.

Salon Aydınlatması İçin LED Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

salon aydınlatma fikirleri

Son zamanlarda en çok kullanılan aydınlatma seçeneklerinden biride LED salon aydınlatmalarıdır. Bu aydınlatmalar salonumuza hem modern bir görünüm sağlayıp hem de çok kullanışlı hale getirmektedir. LED salon aydınlatmaları salonun belirli bölgelerinde tavanın iç bölümlerine uygulanabilir ve oldukça şık bir görüntü elde edilebilir.

Modern tarzını yansıtmak isteyen birçok insanın son zamanlarda kullanmaya başladığı LED aydınlatmalar sayesinde evimizin adeta bir aynası olan salonumuzu oldukça şık, sade ve modern gösterebilmemiz mümkündür.

modern salon aydınlatma modelleri

Salon için tercih edilecek aydınlatma seçeneklerinde farklı ve modern tercihler yapabilirsiniz. İnce LEDler ile oluşturulan aydınlatmalar ile salonunuzda daha modern ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Dekoratif Avizelerle Salon Aydınlatma

Özellikle büyük salonlar içerisinde farklı oturma bölümleri oluşturulabilmektedir. Salonlarınızın farklı yerlerinde kullanabileceğiniz şık ve bir o kadar da kullanışlı renkli avizeler…

salon ışıklandırma dekorasyonları

Farklı avize modelleri isteyenler için değişik tasarımlarda oluşturulmuş dekoratif avize seçenekleri de mevcuttur. Salonunuzun büyüklüğüne göre değişik boyutlarda dekoratif avizeler salon dekorasyonunuzda önemli bir paya sahip olacaktır.

Farklı tasarımlarda dekoratif aksesuar olarak da görünen avizeler sayesinde eviniz daha şık görünebilir. Salonunuza uygun genel dekor uyumunu sağlayacak seçimler ile avizeler salon dekorunda önemli bir parça.

Geleneksel ve Modern Avizeler ile Salon Aydınlatma

dekorasyon için ışıklandırma fikirleri

Geleneksel avize modellerinden vazgeçmek istemeyenler için geleneksel, eskiden beri hep kullanılan modellerden biri de taşlı avize modelleri.

Salonunuz için küçük gelen avizeleri küçük odalarınıza da düşünebilirsiniz. Güzel tasarıma sahip şık avize modelleri ile salonunuzda olduğu kadar diğer odalarınızda da harikalar yaratabilirsiniz.

led salon aydınlatma

Geleneksel modellerden modern avizelere geçişte birbirinden farklı avize örnekleri ile karşılaşmak mümkün. Bu avize modeli ile evinizin havasına yeni bir hava katacak şık bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Salonlar için tercih edilecek avizeler doğum günlerinde yılbaşı kutlamalarında da etkin rol almaktadır. Süslemeler için de kullanılan avize modelleri ile salonlarınız daha şen bir görünüm kazanabilir.

geleneksel avize modelleri

Birlikten kuvvet doğar prensibi ile oluşturulmuş ve küçük lambaların ışığının birleşmesiyle aydınlatma sağlayacak taşlı hoş bir avize modeli. Evinde farklı tasarımda aydınlatma kullanmak isteyenler için şıklığı artıracak bir avize modeli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu