Mutfak

En Popüler Mutfak Halısı Modelleri ve Dekor Fikirleri

Mutfak halıları mutfağın dekoratif parçalarından birisi olmasına rağmen mutfak halısı modeli seçilirken gerektiği kadar özen gösterilmemektedir.  Yemek yapmak, yemek, sohbet etmek vs. derken evdeki yaşantımızın büyük bir bölümü mutfakta geçmektedir. Mutfağın önemi bizim toplumumuz için sadece evin yemek yapılan bölümüyle sınırlı değildir. Dolayısıyla mutfak dekorasyonu da önemli bir konudur.

Mutfak dekorasyonu yaparken seçeceğimiz halı, fayanslar, parkeler, karolar vb. ile uyumlu bir renkte olmalıdır. Ayrıca bunun haricinde dikkat etmemiz gereken birçok nokta vardır ama mutfak halısı modeli seçerken ki genel prensip; mutfağın genel dekorasyonuna, havasına uygun seçim yapmaktır. Yani; seçiminizi yaparken mutfak dolabının ve tezgâhının rengi, duvarların rengi, perdelerin ve zemin kaplamasının rengine dikkat etmeliyiz. Renk uyumunu sağlamak mutfağınızda bütünlüğü oluşturacaktır ve mutfak dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Sizler için 2020 mutfak halı modelleri hakkında yazdığımız bu yazımızda birkaç mutfak halısı modeli örneği ve genel olarak dekorasyon fikri vereceğiz. Ayrıca “En Şık Halı Modelleri 2020” yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Açık Renkli Mutfaklar ve Mutfak Halısı Seçimi

Mutfağınızda genel olarak açık renkleri tercih etmişseniz ve ferah bir görüntü elde etmek istiyorsanız seçeceğiniz halınızın da buna uygun olması genel silueti bozmamanızı sağlar. Beyaz mutfak dolabının olduğu bir mutfağa yine beyaz tonlarında veya başka destekleyici dekoratif ürünler varsa pembemsi halı modelleri seçmeniz uygundur. Beyaz mutfak halısı kullanmak istemiyorsunuz ama beyaz ağırlıklı, açık renkli bir mutfağınız var fakat mutfak tezgâhınız veya tezgâh alnında kullandığınız fayanslar siyah, işte bu durumda daha koyu renkli veya siyah mutfak halı modellerine yönelebilirsiniz. Unutmayın birbirini destekleyen renklerle yapacağınız dekorasyon mutfağınızda estetik bir bütünlük sağlayacaktır.

Desenli Mutfak Halı Modelleri

Kullanacağınız desenli mutfak halısı modelleri ile ortama farklı çizgiler katarak güzel ortamlar oluşturabilirsiniz. Mutfağınızın desteklediği çizgileri kullanıp tamamen hayalinizdeki havayı ortaya çıkartabilirsiniz. Mutfak halılarında birçok desenli model vardır. Kimi modeller oldukça karışık görünür ama sizin dekorasyonuna çok iyi gider kimi halılarda ise sadece birkaç çizgi vardır ve sadece dekorasyonunuzda ufak dalgalanmalar yapar. Burada da mutfağınızın genel tarzı önemlidir. Kendi mutfağınıza uygun modelleri oldukça kolay bulabilirsiniz. Ayrıca mutfak dekorasyonunda kullanabileceğiniz mutfak masası modellerine iyidekor.com’ un daha önceden sizler için hazırladığı “2020 Mutfak Masası Modelleri” yazısına göz atarak ulaşabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Mutfak Halıları

Minik Mutfak Halısı Modelleri

Mutfağınızda kullanacağınız halının her zaman bütün zemini kaplamak zorunda değildir. Ortamı gayet şık, zemin renginizle uyumlu gösterecek birçok küçük halı modeli vardır. Bu minik halıları sadece dekoratif olarak mutfak dolabının önünde veya yemek masanızın altında kullanabilirsiniz.

Büyük Mutfak Halıları

Yapacağınız dekorasyona göre ve işlevselliğine göre seçeceğiniz büyük mutfak halıları ile oldukça şık tasarımlar yapabilirsiniz. Mutfağınızın ortasına koyacağınız büyük bir mutfak halısı dekorasyonunuzu oldukça güçlü bir şekilde tamamlayacaktır. Hem mutfak dolabınızın önünde çalışırken ayağınızın altında olabilir hem de yemek yerken masanızın altında.

Galerimizdeki 2020 En Popüler Mutfak Halısı Modellerini büyütmek için üzerine dokunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu