MutfakSalon

En Şık Patchwork Halı Modelleri 2022

Patchwork halı modelleri son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Patchwork halı dekorasyonuyla evlerinizde oldukça çeşitli tasarımlar yapabilir, Patchwork’ ün renk yüzlerce renk seçeneğiyle odalarınızda birbirinden güzel ortamlar oluşturabilirsiniz.

Kırık yama olarak da bilinen bu halı modeli eski zamanlarda eskimiş ve yıpranmış halıların kullanılabilir kısımlarının kesilip diğer yıpranmış halılardan kesilen kısımlarla birleştirilip bütün yeni halı elde etmek için yapılırdı. Şimdilerde ise makinalar sayesinde tek parça olarak ama birçok rengi barındıran patchwork halılar var ve son zamanlarda bu halılara olan ilgi giderek artmaktadır.

İçindekiler

Patchwork Halı Dekorasyonu

Patchwork halılar artık oldukça tercih edilen halı modelleri olmuştur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi aynı tema içinde birden fazla renk imkanı sunan bu halı modelleri kullanmak istediğiniz odada oluşturmak istediğiniz ambiansa göre seçilebilir. Mesela salonunuz da renkli bir hava oluşturmak istiyorsanız bu halı modellerine kesinlikle göz atmalısınız. Çünkü odanızın ortasında genel konsepte uyan patchwork halınız odanızda modern bir tamamlayıcı olabilir. “En Popüler Mutfak Halısı Modelleri ve Dekor Fikirleri” yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Patchwork halıların dekorasyonunda şimdiye kadar daha çok renk cümbüşünden bahsettik. Bunun yanında bu halı modellerinde birçok deseni de görebilirsiniz. Üreticiler bu halılarla beraber sizlere isteğinize göre ister modern çizgiler isterseniz de etnik desenler sunabiliyor. Hem renk çeşitliliği hem de desen zenginliği konusunda patchwork halılar oldukça kullanışlı ve tercih edilebilir.

Patchwork Yolluk Modelleri

Patchwork yolluklar hollerinizde kullanmak için de oldukça mantıklı bir seçim olabilir. Odalar arası geçişi sağlayan holler  genelde dar yapılı olduğu için o alanları renkli ve desenli patchwork yolluklar yhollerinizin de evinizin dizaynına yardımcı olacaktır. Odalarınız arasında geçiş bölgesi olan hollere patchwork yolluk seçerken renk geçişlerine dikkat etmelisiniz. Evin genel dekorasyonuna çok aykırı olmayan renkler ve modeller seçmeniz bütünlüğü koruyacaktır. “En Şık Halı Modelleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Patchwork Halı Fiyatları

Gayet şık çözümler üreten bu halı modellerinde fiyat aralığı oldukça geniş ve her kesime hitap eden modelleri bulabilirsiniz. Fiyatlarının değişkenliğini etkileyen temel sebep halının yapılış şeklidir. Yani halıyı yaparken eski tarz imalat tekniği kullanılıp gerçekten teker teker parçalar birbirine eklendiyse bu halıların fiyatları oldukça pahalıdır hatta antika patchwork halılarla bile karşılaşabilirsiniz. Fabrika üretimi olan halılar daha uygun fiyatlıdır ve tamamen kullanımınıza uygundur. Patchwork halı fiyatları ortalama 100 TL’ den başlayıp 3-4 bin türk lirasına kadar uzanmaktadır. Sizler için onlarca patchwork halı modelini galerimizde derledik. Ayrıca “Bellona İndirimli Oturma Grupları ve Fiyatları 2022” ndan da haberdar olmak isteyebilirsiniz.

Daha fazlasına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu