Salon

Ev Aydınlatması Nasıl Olmalıdır? [2022 Güncel]

Ev aydınlatması, sıfırdan ev dekore ederken oldukça fazla merak edilen ve nasıl yapılacağı hakkında türlü fikirler üreten bir ev dekorasyonudur. Ev aydınlatması çok önemlidir ve evin her yerinin güzel bir şekilde aydınlanabilmesi için aydınlatma dekorasyonunun iyi bir şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bunun için bu yazıda sizlere aydınlatma dekorasyonu ile alakalı fikirler verecek ve evinizi nasıl dekora edeceğiniz konusunda sizi aydınlatacağız. Hazırsanız hadi başlayalım,

Ev Aydınlatması İçin Fazla İhtişamlı Avizelerden Kaçının

Bir dekorasyon mağazasında gezerken gördüğünüz o şahane avizeler, ödediğiniz paranın yanında yeterli bir aydınlatma verimi sunamayabilir ve evi aydınlatabilmek için çok sayıda avizeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle alacağınız avizenin görünüşünden çok işlevine bakın ve buna göre bir dekorasyon üretin.

Tavandan Aydınlatma Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Aydınlatma sistemlerinin neredeyse yüzde 80’i tavana asılacak şekilde üretilir, fakat bunu yapmak zorunda değilsiniz. Eğer iyi bir ışık verimliliği sağlamak istiyorsanız, ayaklı aydınlatma modellerine de bakabilirsiniz. Bu tip aydınlatma modelleri emin olun evinize çok yakışacak ve çok güzel gösterecek.

Küçük Ledli Beyaz Işıklar Kullanın

Aydınlatma seçerken dikkat edeceğiniz unsurlardan biri de çok az elektrik tüketen küçük ledli ışıklar kullanmak olabilir. Bu tip led lambaların her biri saate ortalama 8 watt enerji harcar. Oysaki 3 adet sarı lamba saate 300 watt enerji harcar. Enerji tasarrufu için küçük ledli beyaz ışık kullanabilir ve aydınlatma veriminin yanı sıra şahane bir tasarıma da sahip olabilirsiniz.

Ev Aydınlatması İçin Stüdyo Tipi Aydınlatmalar

Kare bir bez içinde yanan beyaz ışıkları mutlaka görmüşsünüzdür. İşte bu aydınlatmaların adı spotlight olarak geçiyor. Spotlight, günümüzde yeni yeni moda olmaya başlamış çok büyük ışık verimliliği sağlayan çok az ışıkla, etrafına ışığı tam olarak yayan basit stüdyo ışıklarıdır. Büyük bir enerji verimliliği sağlamanın yanı sıra evinizin tam olarak aydınlanmasını sağlayabilir. Günümüzde yeni yeni moda olmaya başlamıştır. Mutlaka en azından göz atın deriz…

İlginizi Çekebilir: Fırın Temizleme Yöntemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu