Bahçe

Ev Bahçesi Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Ev bahçesi dekoru nasıl yapılır? Bahçe, evinizin en önemli alanlarından biridir ve güzel gözükmesi pek çok şeyden daha önemlidir. Evin bahçesini dekore edebilmek ve güzel gösterebilmek yapmanız gereken pek çok şey var. Bunları deneyerek evinizin bahçesini daha güzel gösterebilir ve daha modern bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri detaylıca anlattık, hadi gelin ve bahçenizi nasıl daha güzel dekore edebilirsiniz beraber öğrenelim.

Çimleri Düzenli Olarak Kesin

Pek çok evin bahçesinde gereksiz yere çok fazla dal ve ağaç bulunur. Halbuki bahçeyi güzel göstermenin pek çok yolu vardır. Öncelikle gereksiz dal ve budakları kesmenizi ardından bahçenin çimlerini tamamen kesip kısaltmanızı öneririm. Bu şekilde bahçeniz oldukça güzel gözükecek ve tahmin ettiğinizden daha iyi dekore olmuş olacaktır.

Ev Bahçesi Dekoru İçin Güzel Bir Salıncak Alın

Dekorasyon mağazalarında, bahçeli evler için özel olarak üretilmiş birden fazla salıncak bulunmaktadır. Bahçenizde güzel bir şekilde eğlenmek ve yatıp uzanmak için güzel bir salıncak alabilir ve bahçenizin görüntüsünü baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Hemen IKEA gibi dekorasyon mağazalarına gidebilir ve orada bulunan onlarca salıncaktan birini satın alabilirsiniz.

Küçük Bir Çeşme Yapabilirsiniz

Bahçenize küçük bir çeşme yapabilirsiniz, bu evinizi çok güzel gösterecektir. Çeşme yapmak için dekorasyon malzemesi satan firmalardan destek alabileceğiniz gibi alacağınız ufak bir eğitimle kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinde çok fazla video eğitimi mevcut, bunlara mutlaka bakın derim.

Ev Bahçesi Dekoru İçin Işıklandırmaya Dikkat

Bahçe ışıklandırması sandığınızdan çok daha önemli olabilir. Özellikle bahçenizi yeni dekore etmeye başladıysanız, geceleri karanlık ve ışıksız kalmak istemezsiniz. Bunun için bahçenizin kenarlarına çeşitli spotlight lambaları yerleştirebilir ve bunlarla ışık sağlayabilirsiniz. Emin olun hem çok güzel olacak hem de çok güzel gözükecektir.

Çim Malzemesini İyi Seçin

Yapay çim veya doğal çim hiç fark etmez, malzemesi çok iyi olmalıdır. Eğer malzemeyi iyi seçmezseniz, bir süre sonra çime takılıp düşmeler, çimin yerinden kalkması ve etrafın çamur olması gibi çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz, bu yüzden çim malzemesi her zaman iyi olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Ekonomik ve Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu