Kendin Yap

Makrome Nedir? Makrome Modelleri ve Fikirleri

Son yıllarda popülerlik kazanan makrome aslında bir örgü türüdür. Bu örgü türünün farkı herhangi bir araca ihtiyaç duyulmamasıdır. Sadece farklı düğümleme teknikleri kullanılarak makrome iplerinin birbirleri arasından geçirilerek ve isteğe göre boncuk, ağaç dalı, tüy gibi dekoratif malzemeler ekleyerek yapılan dekoratif ürünlerdir.

Makrome İle Neler Yapabilirim?

Makrome ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Birbirinden farklı duvar süslerinden tutun, bardak süsüne kadar her şeyi yapabilirsiniz. Genelde makrome ile uğraşanlar dream catcher, ağaç dalları kullanarak duvar süsleri, aynalıklar, çantalar, makrome anahtarlıklar ve bileklikler yapmaktadırlar ama dediğim gibi makrome ile aklınıza ne geliyorsa yapabilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış ama sizlere fikir olsun diye birçok makrome örneğini yazımızın sonunda paylaşacağız.

Makrome Nasıl Yapılır?

Makrome örgüsünde bir sürü düğüm tekniği olmasına rağmen genelde sarma düğüm ve kare düğüm kullanılır. Bunları sizlere yazıyla anlatmak biraz kafa karıştırıcı olacağından sizlere YouTube’ dan makromenin nasıl yapıldığını anlatan birkaç otoriter video bulduk ve onları paylaşıyoruz.

Makrome Bileklik Yapımı

Bileklikler tarzınızı tamamlayan küçük ama önemli ürünlerdir. Makrome örgüyle bileklikler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Makrome bileklikler sizleri daha şık gösterecektir ve basit tekniklerle düşlediğiniz bilekliği yapabilirsiniz. İstediğiniz renkleri kullanarak istediğiniz boyutlarda bileklikleri kolaylıkla oluşturmak için sizlere güzel bir kaynak bulduk.

Makrome Saksılık Yapımı

Evinizde bir sürü bitkiniz var ve standart saksı kullanımından bıktıysanız veya evinizde farklı bir hava oluşturmak istiyorsanız makrome saksılık yapabilirsiniz. Evinizde oluşturacağı yeni görünüme emin olun herkes bayılacaktır. Makrome ipleriyle ve makrome düğüm teknikleriyle sarkıt saksılık yapımı aslında oldukça kolay ve ucuz. Yine sizlere kaliteli bir video kaynağı bulduk.

Makrome Anahtarlık Yapımı

Eğer makromeyi hobi olarak yapıyorsanız bu hobinin en güzel tarafı ihtiyacınız olan şeyleri eğlenerek ve fazla para harcamadan kendinizin yapabiliyor olmasıdır. Ayrıca yaptığınız bu ürünlere kendi tasarımlarınızı katıp ürünlerinizin orijinal olmasını da sağlayabilirsiniz. Makrome anahtarlıklar da diğer en çok yapılan ürünlerden bir tanesi ve yapımı gerçekten kolay. İhtiyacınız olan şeylerin sayısı da oldukça az. Makrome anahtarlığın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız sizler için bulduğumuz videoya bakabilirsiniz.

Makrome Çanta Yapımı

Çantalar her zaman tarzınızın bir parçasıysa ancak artık farklı tasarımlar istiyorsanız veya çantalara dünyalarca para vermek istemiyorsanız kendi çantanızı yapmayı deneyin. Makrome çantalar oldukça şık görünüme sahip, farklı modelleri olan hatta kendi fikrinizi direk uygulayabileceğiniz çantalardır. Yapımı konusunda temel seviyede makrome bilgisi yeterlidir. Hatta sizlere yardımcı olmak için bulduğumuz videoya göz atabilirsiniz.

Makrome Modelleri ve Fikirleri

Görselleri üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu