Mutfak

Mutfağı Yeni Göstermek İçin Yapılacak 4 Şey

Mutfağı yeni göstermek mümkün mü? Mutfağınız evin en vazgeçilmez alanlarından biridir. Günde ortalama 3-5 saatimizi mutfakta geçirdiğimizden, mutfağımızın da güzel ve özel tasarımlara sahip olması hiç şüphesiz bir gereklilik. Mutfağımızı daha güzel göstermek ve yepyeni gibi parıldamasını sağlamak için yapacağınız pek çok şey var. Bu yöntemlerin hepsini sizler için sıraladık, hepsini deneyebilir ve yeni yapılmış bir mutfak imajı verebilirsiniz.

Dolaplarınızı Boyayın

Boyanmış dolaplar, yepyeni gibi gözükür. Bu nedenle dolaplarınızı yılda 1 kez mutlaka boyayın. Bunun için imal edilmiş yüzlerce ahşap boyası var. Bu boyaları alıp kendiniz boyayabilir veya ortalama 400-500 lira vererek bir boyacıya boyatabilirsiniz.

Üstelik boyamak, mutfak dolaplarını yeni gibi göstermekle kalmaz, tasarımını da değiştirebilir, yani mutfak dolaplarınızı boyadığınızda sanki yeni ve farklı bir mutfak dolabı almış gibi gösterebilirsiniz. Eğer nasıl boyayacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, bu konuda youtube üzerinde yayınlanmış yüzlerce videoya bakabilir ve mutfak dolaplarınızı kendiniz bile boyayabilirsiniz.

Mutfağı Yeni Göstermek İçin Zemini Temizleyin

Mutfakta dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biri de zemin temizliğidir. Mutfak zemini, alıştığınız için temiz gibi gözükebilir, fakat zemin aralarına sıkışmış olan çeşitli pislikler sizi kötü imajdan korumayacaktır. Bu nedenle muhakkak, zemini sık sık silin ve temizleyin. Hatta zemini boyayarak rengini bile değiştirebilirsiniz. Youtube’de ufak bir arama yaparak mutfak zemini boyama videolarını izleyin, emin olun sizin için yüzlerce fikir üretecek videolar bulacaksınız.

Mutfağı Daraltın

Mutfaktaki eşyalar gereğinden fazla yer kaplıyor olabilirler, bu nedenle kötü bir imaj veriliyor olabilir. Mutfağınızdaki eşya sayısını azaltmak, daha iyi bir mutfak görüntüsü elde etmenizi sağlamakla beraber, oldukça temiz bir imaj da verir.  Örneğin, bardak sayınız, kahve makineniz veya fırın ve mikrodalga gibi ekipmanlarınızın sayısı oldukça fazla olabilir. Bunları derli toplu bir şekilde kullanmak ve mutfağın tüm alanlarını verimli bir şekilde değerlendirmek iyi bir imaj sağlamak adına gerçekten de çok önemli bir detay.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Dolabı ve Çekmeceler İçin Kulp Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu