Çalışma OdasıMutfakSalonYatak Odası

Rustik Perde Modelleri ve En Popüler Renkleri 2021

Rustik perdeler ihtiyaç olmasının yanında evlerimize şıklık katan  dekoratif ürünlerdir. Perdeler arasında geçmişten gelen bir esintiye sahip olan ama her dönemin göz kamaştıran şıklığını taşıyan rustik perde modelleri ve rengiyle bu sene de gözde konumdalar.

Rustik perde modelleri 2020

Rustik Perde Nedir?

Rustik perdeler, sıradan perdeler gibi kornişe veya stor perdeler gibi mekanizmalara ihtiyacı olmadan  evinize şıklık katabilir. Ahşap, metal bir boru üzerine halkalarla asılmış olan perde türüdür. Kartonpiyer tercih edilmeyen evlerde rustik borularla da evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Rustik perdeleri evinizin her odasında rahatça kullanabilirsiniz. Kullanım esnasında stor perdeler gibi kaldırma- indirme işlemi gerektirmez ayrıca klasik tül perdelere göre daha rahat bir kullanımı vardır.

Rustik perde modelleri

Rustik Perde Renk ve Modelleri

Rustik perdeler genelde kalınlığıyla biliniyor. Bu perde türünde kullanıcılar çok büyük renk yelpazesi ve desen çeşitliliğiyle karşılaşıyor. Çiçekli desenler ve düz renkler olarak bulunan bu perdeler her model için yüzlerce renk barındırabiliyor. Tamamen kendi isteğinize göre evinizi dekore ederken bu perde çeşitlerine bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Rustik perdelerde dikkat edilmesi gerekenler

Rustik Perdelerde Uygulama Fikirleri

Rustik perdeleri daha önce de dediğimiz gibi evinizin her odasında kullanabilirsiniz. Yatak odaları için gayet uygun olan bu perdelerde ahşap rustik boru tercih edip daha egzotik bir hava oluşturmak için koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Salonunuzda oluşturmak istediğiniz havaya göre farklı kombinasyonlar yapabilirsiniz. Daha modern ama biraz da ağırlık isteyenler metal rustik borularla tek renk perdeleri kombinleyebilir. Perde rengini seçerken koltuk takımınızın rengi, duvar ve döşemelerin renginiz göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.  Mutfağınızda bu modelleri kullanmak istiyorsanız daha yumuşak ve açık renkler kullanmanız mutfağınızda ferah bir hava oluşturacaktır. Mutfak dolabı modellerini incelemek istiyorsanız sitemizde yer alan mutfak modelleri yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Çiçekli rustik perde modelleri

Rustik Perde Fiyatları

Bütün perde fiyatlarında olduğu gibi ölçünüz, istediğiniz kumaşın kalitesi büyük değişiklikler göstermektedir. Bu kadar değişkenin olduğu bir konuda net fiyat belirtebilmek pek mümkün olmasa da m2 fiyatı 100 lira olan rustik perde de var 2000 lira olan perde de var. Net bir bilgi edinebilmek için bu işi yapan işletmelerle irtibat kurup keşif çalışması yapmasını isteyiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu