Mutfak

Yeni Model Mutfak Dolapları (Mutfak Dolabı Modelleri)

Mutfaklar birçok aile için evin en çok vakit geçirilen bölümüdür. Mutfaklarda bu kadar fazla zaman harcamamızın tek sebebi yemek hazırlamak veya bir şeyler yemek değil. Mutfaklar çoğu zaman çok koyu sohbetlere de eşlik etmektedir. Mutfaklara verdiğimiz değer ortadayken, onların incisi olan mutfak dolaplarına da yeteri değeri vermeliyiz. Yeni bir mutfak dolabı yaptırmak istiyorsanız karar vermek çok zordur. Çünkü mutfak dolabı yaptırırken birçok ayrıntı mevcuttur. Sizler için yeni model mutfak dolapları hakkında bilgiler ve yeni modeller göstereceğiz.

Yeni Model Mutfak Dolapları

Mobilya sektöründeki birçok yenilikle beraber piyasaya bir sürü ürün çıktı. Bunun sonucunda yeni bir mobilya alırken veya yaptırırken önümüze yüzlerce seçenek çıkıyor. Peki, bu ürünler neler? Akrilik mutfak dolabı mı lake mutfak dolabı mı? Country mutfak dolabı nedir? En iyi mutfak dolabı malzemesi nedir? Lake mutfak dolabı sararır mı? Gibi soruların hepsine cevap vermeye çalışacağız.

Yeni Çıkan Mutfak Dolabı Modelleri

Kullanıcıların her sene tercihlerinin değişmesinden dolayı mutfak dolaplarında da trend değişmektedir. Fakat temel tarzlarda çok büyük farklılıklar oluşmamaktadır. Akrilik mutfak dolapları, country mutfak dolapları ve lake mutfak dolapları yeni model mutfak dolaplarında en çok tercih edilenler arasındadır. Yeni çıkan mutfak dolaplarında daha çok mutfak dolaplarının kapaklarında oymalar veya tam tersi düz modeller tercih edilmektedir. Dolap kapaklarında ki değişiklikler yeni model mutfak dolaplarını oluşturmaktadır. Sizler için sayfamızın en aşağısında bulunan galerimizde onlarca yeni model mutfak dolabı örneklerine yer vereceğiz.

Akrilik Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları genel olarak pahalı ürünler olduğu için seçeceğimiz malzemelerin kaliteli ve uzun ömürlü olmasını isteriz. Akrilik mutfak dolapları dediğimiz şey aslında mutfak dolabının kasasının MDF veya suntadan, kapaklarının akrilik malzemeden yapılmasıdır. Akrilik de az önce bahsettiğimiz gibi kaliteli ve uzun ömürlüdür. Çizilmeye karşı dayanıklı olan akrilik mutfak dolapları için yüzlerce renk seçeneği mevcuttur. İsteğinize göre seçeceğiniz akrilik kapaklar ile mutfağınızı tasarlayabilirsiniz.

Lake Mutfak Dolapları

Evlerimiz için en şık mutfak dolaplarının lake mutfak dolabı olduğunu düşünmekteyim. Kullanılan lake kapaklarda ki şıklık ve zariflik bence mutfağınızın her tarafını sarıyor. Lake mutfak dolapları, lake diye adlandırılan kaliteli bir boya ile boyanan kapaklardan oluşan mutfak dolabı çeşididir. Lake mutfak dolaplarında isterseniz kendinden kulplu mutfaklar tasarlayabilirsiniz. Mutfak dolabının kendinden kulplu olması da evinize ayrı bir görsellik katacaktır.

Lake Mutfak Dolabı Sararır Mı?

Dediğimiz gibi lake mutfak dolapları lake boyası kullanılarak yapılmaktadır. Her kimyasalda olduğu gibi boyalar da uzun süreli güneş gördüklerinde sararabilir. Bunu önlemek için güneşlikler kullanabilir, pencerenizden direkt dolabınıza gelen güneş ışınlarını engelleyebilirsiniz. Lake mutfak dolaplarının sararmasına sebep olan diğer bir durum da kimyasal katkılı temizlik malzemeleridir. Yoğun temizlik maddesi kullanımı da mutfak dolaplarında sararmaya sebep olabilir. Çamaşır suyu, tuz ruhu gibi güçlü temizlik malzemelerini dolaplarınıza sürmeyin. Mutfak dolabı temizliği için ılık bir bez kullanmak dolabınızın ömrünü ve renklerini koruyacaktır.

Mutfak Dolabı ve Çekmeceler İçin Kulp Modelleri

Eskimeyen Moda: Siyah Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri

Country Mutfak Dolapları

Genellikle oymaların yoğunlukta olduğu ve geçmişin izlerini taşıyan, ahşap veya ahşap renkleri kullanılarak yapılan mutfak dolabı çeşididir. Son zamanlarda geçmişe artan özlemin mutfaklarımızda ki yansıması olan country mutfak dolapları aslında evlerinizde büyük bir samimiyet ve şıklık oluşturabilir. Country tarzında yapılmış olan bir mutfak dolabında oymalı kapaklar, ahşap renkleri ve camlı kapaklar görebiliriz. Bu tarz mutfaklarda kullanılan kapaklar genelde membran kapak olarak geçmektedir.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

Tasarım ve renk işi benim gözümde tamamen kişiyle alakalı bir konudur. Herkesin estetik kaygısı farklı olduğu için net bir şey söylemenin doğru olduğunu düşünmüyorum ama en çok tercih edilen mutfak dolabı renklerine gelecek olursak temel bir kanı mevcut. Her dönemde olduğu gibi beyaz renkli mutfak dolapları en çok tercih edilen renkler listesinde birinci sırada. Beyazın sadeliği ve dinlendirici özelliği onu yıllardır birinci sıradan indirmiyor. Krem, bej, mürdüm ve siyah renkler isse mutfaklarda tercih edilen diğer en popüler renklerdir. Mutfak dolaplarında çift renk kullanmak da oldukça güzel sonuçlar çıkarabilir. Örneğin krem ve mürdüm renginin beraber kullanılması mutfağınızda renk cümbüşüyle beraber şıklığı getirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu